KAMIENICA SZLACHECKA – CMENTARZYSKO KULTURY WIELBARSKIEJ NA POJEZIERZU KASZUBSKIM. WYDANIE MONOGRAFII STANOWISKA

mkidn

Projekt współfinansowany przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Nazwa programu: Ochrona zabytków archeologicznych

Całkowita wartość zadania: 46.032 zł, w tym:

Wkład Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego: 34.500 zł (74,95%)

Wkład własny (w tym planowany przychód): 11.532 zł (25,05 %)

Termin realizacji: 01.04.2020 – 31.12.2020

Zadanie dotyczy wydania w formie monografii birytualnego cmentarzyska kultury wielbarskiej w Kamienicy Szlacheckiej, w powiecie kartuskim.

Publikacja książkowa obejmie pełne opracowanie wyników badań i analiz specjalistycznych. Podczas badań archeologicznych na stanowisku odkryto ponad 100 obiektów datowanych na II –III wiek n. e., pozyskano różnorodny, bogaty, często unikatowy, materiał zabytkowy stanowiący wyposażenie pochówków, charakterystyczny dla kultury wielbarskiej. Publikacja dot. cmentarzyska w Kamienicy Szlacheckiej jest od lat oczekiwana w środowisku archeologów polskich i europejskich, zajmujących się środkowoeuropejskim Barbaricum pierwszych wieków naszej ery. Wzbudzi też zainteresowanie licznej grupy pasjonatów archeologii, szczególnie mieszkańców Kaszub.

W ramach zadania zaplanowano także szereg działań promocyjnych, w tym wykłady popularnonaukowe w oraz konferencję naukową połączoną z promocją publikacji.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych

Udostępnij:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Scroll to Top

Ta strona korzysta z plików cookies w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.