ROZWÓJ STRUKTUR PROMUJĄCYCH DZIEDZICTWO HISTORYCZNE W SOPOCIE, GDAŃSKU, SVETLOGORSKU I OZERSKU

logo ue pol kal

(INTERREG III A nr 2005/180)

W latach 2006-2008 Muzeum Archeologiczne w Gdańsku uczestniczyło w projekcie “Herman”, międzynarodowym przedsięwzięciu mającym na celu wymianę doświadczeń i podjęcie wspólnych działań przez instytucje kultury. W projekcie uczestniczyli partnerzy z województwa pomorskiego oraz z Obwodu Kaliningradzkiego Federacji Rosyjskiej. Liderem wiodącym projektu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej było Muzeum Sopotu, zaś partnerami Muzeum Archeologiczne w Gdańsku, Urząd Miasta Sopotu, samorządy Ozerska i Svetlogorska oraz Muzeum Hermana Bracherta w Svetlogorsku.

Podczas spotkań i wizyt studyjnych nawiązana została współpraca, oraz wymieniano doświadczenia dotyczące poprawy dostępu do kultury i dziedzictwa historycznego u wszystkich partnerów. Każdy z partnerów zmodernizował swoją stronę internetową oraz przygotował nowe materiały promocyjne – wszystko w celu rozwoju ponadgranicznego ruchu turystycznego i lepszego poznania dobytku kulturowego sąsiadujących ze sobą społeczności.
W ramach projektu Muzeum Archeologiczne w Gdańsku opracowało pełną dokumentację zagospodarowania terenu oraz projekt budowlany dla budowy pawilonu wystawienniczo-edukacyjnego przy wczesnośredniowiecznym Grodzisku w Sopocie przy ulicy Haffnera 63. Budowa pawilonu umożliwi całoroczne działanie skansenu oraz niezmiernie wzbogaci jego edukacyjną i naukową ofertę, przez co sopockie “Grodzisko”; stanie sie jedną z najciekawszych turystycznych atrakcji Trójmiasta. Budowa pawilonu realizowana jest w ramach innego projektu, jej zakończenie zaplanowano na czerwiec 2011 roku.

 

Udostępnij:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Scroll to Top

Ta strona korzysta z plików cookies w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.