WYPOSAŻENIE PRACOWNI KONSERWATORSKIEJ MUZEUM ARCHEOLOGICZNEGO W GDAŃSKU W NIEZBĘDNY SPRZĘT DO KONSERWACJI ZABYTKÓW

mkidnProjekt współfinansowany przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Nazwa programu: Dziedzictwo kulturowe

Nazwa priorytetu: Wspieranie działań muzealnych

Całkowita wartość zadania: 152.000 zł

W tym: wkład Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego: 96.000 zł (62,9% całkowitych kosztów)

Wkład Muzeum Archeologicznego w Gdańsku: 56.600 zł  (37,1%)

Przedmiotem zadania jest wyposażenie pracowni konserwatorskiej Muzeum Archeologicznego w Gdańsku w sprzęt do konserwacji zabytków ruchomych, zestaw do liofilizacji, szafę mroźniczą, mikropiaskarkę z kompresorem i komorą do piaskowania.
Realizacja zadania pozwoli na przygotowanie pracowni konserwatorskiej na poziomie europejskim – podniesienie wydajności i jakości konserwacji, zwiększenie bezpieczeństwa pracowników. W wyniku doposażenia pracowni w nowoczesny sprzęt nastąpi skrócenie procesu konserwacji zabytków o niemal połowę, osiągnięcie korzystniejszych efektów konserwatorskich oraz obniżenie kosztów jednostkowych procesu konserwacji
Pozyskanie nowoczesnego sprzętu do konserwacji zabytków organicznych i metalowych umożliwi Muzeum Archeologicznemu w Gdańsku wywiązanie się w pełnym zakresie z obowiązku pełnej konserwacji pozyskanych zabytków archeologicznych w krótkim czasie od ich pozyskania.

Udostępnij:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Scroll to Top

Ta strona korzysta z plików cookies w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.