“Anioły i Demony” Anny Halarewicz

Anioly i Demony Anna Halarewicz plakatpx tiny

„Anioły i Demony” – wystawa Anny Halarewicz

 

Na wystawie w Piwnicy Romańskiej można zobaczyć kilkanaście portretów, grafik i obrazów, ukazujących inne oblicza kobiecości. Prace zostały wykonane w różnych formatach i przy użyciu różnych technik, ale wszystkie noszą niezaprzeczalne ślady artystycznej introspekcji: spojrzenia do wnętrza człowieka.

Która ze sportretowanych postaci stoi po stronie aniołów, a której bliżej do świata demonów? A może w każdej z nich ścierają się dwa przeciwstawne pierwiastki…?

 

Romanesque Cellar (pl. Dominikański 1, Gdańsk)

⇒ Ekspozycja czasowa, dostępna od 27 lipca 2021 r. w godzinach otwarcia Piwnicy Romańskiej: od wtorku do niedzieli, 10:00–17:00 (w poniedziałki zamknięta).

⇒ Wstęp na podstawie biletu do Piwnicy Romańskiej (normalny: 8 zł, ulgowy: 5 zł; w niedzielę bezpłatnie).

⇒ Witryna Anny Halarewicz: http://www.annahalarewicz.eu/

Anna Halarewicz – urodzona w 1983 r. wybitna ilustratorka, aktualnie kojarzona głównie z branżą modową (m.in. z magazynami „Twój Styl”, „Elle”, „Glamour”, „Bluszcz”) i znana ze współpracy z luksusowymi markami. Swoją karierę artystyczną zaczynała jednak od ilustrowania książek dla dzieci. Jej prace wyróżniają się charakterystyczny stylem: dynamiczną kreską oraz niedopowiedzeniem, w którym dostrzec można dążenie do minimalizmu. Rysując postaci, artystka skupia się na aspekcie psychologicznym – oddaje wrażenia, emocje i nastrój.

Udostępnij:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Scroll to Top

Ta strona korzysta z plików cookies w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.