POMORSKA SESJA SPRAWOZDAWCZA ZA ROK 2010

25-26 listopada 2010 roku

Muzeum Archeologiczne w Gdańsku we współpracy z Pomorskim Wojewódzkim Urzędem Ochrony Zabytków w Gdańsku, Pomorskim Wojewódzkim Urzędem Ochrony Zabytków. Delegaturą w Słupsku, Stowarzyszeniem Promocji Zabytków Archeologicznych w Gdańsku i Fundacją Ochrony Zabytków w Gdańsku, organizuje w dniach 25-26listopada 2010 r., Pomorską Sesję Sprawozdawczą za rok 2010.

Zostaną na niej przedstawione referaty oraz komunikaty z badań terenowych (systematycznych, ratowniczych, sondażowych), w obrębie aglomeracji miejskich, jak również prac wykopaliskowych prowadzonych na trasach autostrad, obwodnic miast oraz badań na inwestycjach liniowych ma obszarze województwa pomorskiego. Przewiduje się, że czas prezentacji materiałów będzie wynosił od 20 do maksymalnie 30 min. W przypadku zgłoszenia dużej ilości wystąpień ich czas może ulec skróceniu. Wystąpienia będą prezentowane w układzie chronologicznym od epoki kamienia do czasów nowożytnych. Konferencja odbywać się będzie w Spichlerz “Błękitny Baranek” przy ul. Chmielnej 53 w Gdańsku. Szczegółowy program sesji zostanie wysłany wyłącznie tym osobom, które do dnia 31 października 2010 r., nadeślą wypełniony formularz zgłoszenia uczestnictwa (w załączeniu). Wszystkie materiały z sesji zostaną wydrukowane. Organizatorzy proszą o dostarczenie tekstu na płycie CD oraz ilustracji również na płycie. W przypadku mniejszej liczby zgłoszeń niż przewidywana, organizatorzy zastrzegają sobie możliwość skrócenia jej do jednego dnia. Do uczestnictwa w sesji zapraszamy archeologów prowadzących badania wykopaliskowe na terenie województwa pomorskiego jak też wszystkich archeologów i studentów archeologii interesujących się tym regionem kraju a także specjalistów ze wszystkich dziedzin współpracujących z archeologią. Wstęp na sesję jest bezpłatny. W spotkaniu będą mogły wziąć udział wyłącznie te osoby, które się zarejestrują i znajdą na liście uczestników. Planuje się zorganizowanie po pierwszym dniu sesji spotkania koleżeńskiego.

 

Organizatorzy nie zwracają kosztów dojazdu, pobytu i noclegów uczestnikom sesji, nie dokonują też rezerwacji miejsc hotelowych. Do zaproszenia będzie załączona lista trójmiejskich hoteli rekomendowanych przez organizatorów.

 

Dyrektor Muzeum Archeologicznego
w Gdańsku

Henryk Paner

 

Program sesji można pobrać tutaj: PROGRAM SESJI

Udostępnij:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Scroll to Top

Ta strona korzysta z plików cookies w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.