DIGITALIZACJA I UDOSTĘPNIENIE KOLEKCJI DIAPOZYTYWÓW Z ZASOBÓW MUZEUM ARCHEOLOGICZNEGO W GDAŃSKU

mkidn

Projekt współfinansowany przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Nazwa programu: Kultura cyfrowa

Całkowita wartość zadania: 42.702 zł, w tym:

Wkład Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego: 31.920 zł (74,75%)

Wkład własny (w tym planowany przychód): 10.782 zł (25,25 %)

Termin realizacji: 01.04.2020 – 31.12.2020

Zadanie obejmuje kwerendę, przygotowanie, a następnie digitalizację i udostępnienie kolekcji 240 szt. diapozytywów z zasobów Muzeum Archeologicznego w Gdańsku (m. in. zdjęcia obiektów archeologicznych – grobów, palenisk, warstw kulturowych/ odkrywanych w trakcie prac wykopaliskowych). Zdigitalizowane obiekty zostaną udostępnione nieodpłatnie w ogólnodostępnym internetowym katalogu zbiorów www.archeoportal.pl.

Planowany jest także zakup zestawu komputerowego na potrzeby digitalizacji oraz aktualizacja katalogu zbiorów Archeoportal o funkcję wskazywania relacji pomiędzy danymi stanowiska a danymi z zasobu zabytków i fotografii. W ramach zadania zaplanowano także szereg działań promocyjnych i popularyzatorskich.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Udostępnij:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Scroll to Top

Ta strona korzysta z plików cookies w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.