DIGITALIZACJA I UDOSTĘPNIENIE KOLEKCJI FOTOGRAFII Z ZASOBÓW ARCHIWALNYCH MUZEUM ARCHEOLOGICZNEGO W GDAŃSKU

Projekt współfinansowany przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego

 Nazwa programu: Kultura cyfrowa

Całkowita wartość zadania: 56.412 zł, w tym:

w tym wkład Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego: 41.880 zł (74,24%)

Termin realizacji: 1 czerwca 2021 – 31 grudnia 2021

Zadanie obejmuje kwerendę, przygotowanie, a następnie digitalizację i udostępnienie kolekcji 480 szt. fotografii czarno – białych i kolorowych z zasobów archiwalnych Muzeum Archeologicznego w Gdańsku. Kolekcja obejmuje zdjęcia stanowisk archeologicznych wykonane w trakcie prowadzonych badań wykopaliskowych – grodzisk, cmentarzysk kurhanowych i płaskich, osad, a także obiektów archeologicznych takich, jak groby, paleniska, warstwy kulturowe i in.

Zdigitalizowane obiekty, wraz z meta danymi, zostaną nieodpłatnie udostępnione w ogólnodostępnym katalogu zbiorów www.archeoportal.pl, gdzie prezentowane będą w relacji do istniejącego zasobu cyfrowego stanowisk i zabytków archeologicznych. W oparciu o zdigitalizowany zbiór przygotowane zostaną działania promocyjne. Zaplanowano również zakup serwera plików oraz aktualizację katalogu i bazy online o nowe funkcjonalności – wyświetlania lokalizacji fotografii na mapie w relacji do stanowisk i zabytków.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Udostępnij:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Scroll to Top

Ta strona korzysta z plików cookies w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.