PRZEPROWADZENIE KWERENDY W CELU ODTWORZENIA INWENTARZA PAŃSTWOWEGO MUZEUM PRZYRODNICZEGO I PREHISTORYCZNEGO – ETAP I

mkidn

Projekt współfinansowany przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Nazwa programu: Badanie polskich strat wojennych

Całkowita wartość zadania: 16.000 zł, w tym: 

Wkład Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego: 12.660 zł

Termin realizacji: 1 sierpnia 2019 – 31 grudnia 2019

Zadanie obejmuje przeprowadzenie I etapu kwerendy mającej na celu odtworzenie inwentarza dawnego Państwowego Muzeum Przyrodniczego i Prehistorycznego. Muzeum Archeologiczne w Gdańsku jest spadkobiercą części zbiorów archeologicznych i kontynuatorem działalności ww. Muzeum.

Muzeum dysponowało bardzo bogatą kolekcją zabytków z obszaru Pomorza, m. in z zakresu rzemiosła artystycznego (np. unikatowa kolekcja urn twarzowych, biżuteria, naczynia, numizmaty), z których jednak ponad 90% uległo zniszczeniu lub zaginięciu podczas II wojny światowej. Dzięki otworzeniu inwentarza pozyskamy cenne informacje na temat ww. kolekcji zabytków, dzięki czemu możliwa będzie ewentualna identyfikacja zabytków, które mogą znajdować się w kolekcjach prywatnych i muzealnych na terenie Polski i za granicą. Zadanie obejmuje szereg działań upowszechniających wiedzę nt. strat wojennych – konferencja, warsztaty dla studentów, działania promocyjne w internecie.

Udostępnij:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Scroll to Top

Ta strona korzysta z plików cookies w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.