GDAŃSK W ŚWIECIE HANZY

“Gdańsk w świecie Hanzy”
– wystawa stała w Spichlerzu “Błękitny Baranek” (ul. Chmielna 53, Gdańsk)

"Gdańsk w świecie Hanzy" - fragment wystawy muzealnej

Na tej wystawie zobaczysz najciekawsze zabytki odkryte przez archeologów podczas badań wykopaliskowych w historycznej części miasta. Prezentowane artefakty obrazują potęgę handlową Gdańska. Przybliżają także życie powszednie dawnych gdańszczan, od późnego średniowiecza do XIX wieku.


Zainteresowany(-na)? Wypróbuj wirtualny spacer po wystawie:
“Gdańsk w świecie Hanzy” w Google Maps


W gablotach są wystawione między innymi: monety, biżuteria, naczynia i sztućce, buty, paski, rękawice oraz najróżniejsze przedmioty codziennego użytku. Unikalną kolekcję stanowią zabytkowe zabawki. A szczególnie cennym zbiorem są średniowieczne plakietki (odznaki) pielgrzymie. Multimedialne prezentacje pomagają zrozumieć fenomen archeologicznych znalezisk.

W mniejszej, wydzielonej sali znajduje się część wystawy poświęcona zdrowiu i higienie w dawnym Gdańsku. Tam też można obejrzeć animowany film (zawierający realistyczne sceny z udziałem rekonstruktorów) o rozwoju gdańskiej medycyny, historycznym umiejscowieniu szpitali oraz wymyślnych sposobach radzenia sobie z chorobami.

Udostępnij:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Scroll to Top

Ta strona korzysta z plików cookies w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.