Częściowe otwarcie Muzeum Archeologicznego w Gdańsku

Od 2 lutego 2021 roku Piwnica Romańska oraz Grodzisko w Sopocie będą ponownie otwarte dla publiczności.

 

Instytucje kultury w Polsce były zamknięte od listopada 2020 r. ze względu na epidemię COVID-19. Decyzją z 28 stycznia 2021 r. rząd umożliwił otwarcie muzeów w ścisłym reżimie sanitarnym. Warunkiem otwarcia jest spełnienie aktualnych wymogów bezpieczeństwa.

Muzeum Archeologiczne w Gdańsku składa się z pięciu oddziałów. Jako pierwsze otworzą się Romanesque Cellar (pl. Dominikański 1, Gdańsk) oraz Sopot „Stronghold” (ul. Haffnera 63, Sopot) – będzie można je zwiedzać od 2 lutego.


GODZINY OTWARCIA:

Grodzisko w Sopocie – 10:00–16:00, od wtorku do niedzieli (w poniedziałki zamknięte),

Piwnica Romańska – 10:00–17:00, od wtorku do niedzieli (w poniedziałki zamknięte).


Rygor sanitarny narzuca ograniczenie liczby zwiedzających: 1 osoba na 15 m2. Przestrzegać trzeba też innych obowiązków, takich jak: odkażanie dłoni, utrzymywanie dystansu społecznego (1,5 m między osobami), zasłanianie ust i nosa. Aktualne zasady i ograniczenia są opisane na stronie: https://www.gov.pl/web/koronawirus/aktualne-zasady-i-ograniczenia. Dodatkowo podczas wizyty w muzeum należy stosować się do regulaminu zwiedzania przyjętego na czas trwania epidemii (regulaminy znajdują się na stronach internetowych oddziałów oraz w przy wejściach do budynków).

Pozostałe oddziały Muzeum Archeologicznego w Gdańsku przygotowują się do otwarcia. Prawdopodobnie w najbliższych tygodniach wszystkie wystawy będą znów dostępne.

Udostępnij:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Scroll to Top

Ta strona korzysta z plików cookies w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.