Powrót “Błękitnego Baranka” – premiera filmu i zapowiedź otwarcia muzeum

Fragment wystawy "Średniowieczna uliczka hanzeatycka". Na pierwszym planie stoi mężczyzna trzymający drewnianą menażkę. W tle widać zrekonstruowany warsztat bednarza.

 

Spichlerz “Błękitny Baranek” powraca na mapę atrakcji kulturalnych Gdańska! W ostatnich latach przeszedł gruntowną renowację. A kiedy był już praktycznie gotowy na przyjęcie zwiedzających, pandemia wymusiła dłuższe zamknięcie. Na szczęście teraz sytuacja epidemiczna się stabilizuje i długo wyczekiwane otwarcie “Błękitnego Baranka” jest całkiem realne. Na początek wnętrze XVI-wiecznego spichlerza można będzie zobaczyć na filmie. Premiera nagrania: 14 maja 2021 roku.

 

Muzeum Archeologiczne w Gdańsku zaprasza na filmowy spacer po oddziale Spichlerz „Błękitny Baranek”. Wideo przypomina zwyczajne zwiedzanie, kamera pokazuje to, co w normalnych warunkach mógłby zobaczyć każdy zwiedzający. Spacerowi towarzyszy komentarz Marcina Klebby, kierownika oddziału, który w przystępny sposób opowiada o wystawach i wybranych zabytkach archeologicznych.

Nagranie trwa 14 minut. Zostało zrealizowane w czasie, gdy muzealnicy dopracowywali ostatnie szczegóły na wystawach. Stąd w niektórych pomieszczeniach widać jeszcze kartony na podłodze czy urządzenia multimedialne w trakcie konserwacji. Tak właśnie wygląda praca w muzeum – zawsze jest coś do zrobienia, nawet podczas pandemii.

 

 

Kiedy będzie można zobaczyć wnętrze Spichlerza „Błękitny Baranek” na własne oczy? Oczywiście to zależy od sytuacji epidemicznej. Jeśli obostrzenia sanitarne pozwolą, budynek zostanie udostępniony do zwiedzania pod koniec maja.

 


Dowiedz się więcej o Spichlerzu “Błękitny Baranek”:


 

Udostępnij:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Scroll to Top

Ta strona korzysta z plików cookies w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.