Rekonstrukcja zabytkowego obuwia. Zobacz film poklatkowy

Muzeum Archeologiczne w Gdańsku opublikowało film pokazujący rekonstrukcję zabytkowego obuwia. Nagranie zostało zrealizowane w efektownej technice poklatkowej, przypominającej animację.

Pomysł stworzenia filmu zrodził się spontanicznie w trakcie prac konserwatorskich. W latach 2021-2022 Muzeum Archeologiczne w Gdańsku realizowało zadanie pn. “W czym chodzili dawni gdańszczanie? Konserwacja skórzanych elementów obuwia i odzieży z badań archeologicznych” (projekt był dofinansowany ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury).

Publikacje promujące zadanie i dokumentujące proces konserwacji cieszyły się dużym zainteresowaniem publiczności. Dostrzegając okazję do spopularyzowania wiedzy o gdańskich zabytkach skórzanych, koordynatorka projektu postanowiła pokazać rekonstrukcję średniowiecznego obuwia w nowoczesnej i przystępnej formie.

Pomysł i rekonstrukcja: Anna Jędrzejczak-Skutnik

Zdjęcia i montaż: Zofia Grunt

© Muzeum Archeologiczne w Gdańsku

Udostępnij:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Scroll to Top

Ta strona korzysta z plików cookies w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.