MIASTO POD MIASTEM

“Miasto pod miastem”
– wystawa stała w Spichlerzu “Błękitny Baranek” (ul. Chmielna 53, Gdańsk)

Fragment wystawy muzealnej "Miasto pod miastem"

Od tej wystawy zaczyna się zwiedzanie Spichlerza “Błękitny Baranek”. Ekspozycja wprowadza zwiedzających w świat archeologii, pokazując pracę archeologa w dwóch różnych sytuacjach: podczas badań wykopaliskowych (w terenie) oraz w muzeum.

Dzięki wystawie zarówno turyści, jak i gdańszczanie mogą się zorientować, jaki był zakres dotychczasowych badań archeologicznych w Gdańsku, prowadzonych na terenie miasta od wielu lat.


Zainteresowany(-na)? Wypróbuj wirtualny spacer po wystawie:
“Miasto pod miastem” w Google Maps


Część wystawy jest związana z antropologią. Można się z niej dowiedzieć, jakim sposobem naukowcy zrekonstruowali warunki życia i wygląd dawnych mieszkańców Gdańska. Ciekawym zagadnieniem jest dieta historycznych gdańszczan, która wpływała bezpośrednio na stan ich zdrowia.

Młodsi zwiedzający mogą pobawić się w archeologów na miniwykopalisku, czyli w specjalnie przygotowanej piaskownicy, gdzie muzealnicy ukryli fragmenty starych naczyń.

Wystawę dopełniają prezentacje multimedialne oraz film o… rekonstrukcji twarzy!

Udostępnij:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Scroll to Top

Ta strona korzysta z plików cookies w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.